İndirim Kuponu ve Kampanya Linki Kullanımı

Online alışveriş sitelerinde gezerken iki farklı indirim kampanyasıyla karşılaşabilirsiniz. Birincisi “indirim kuponu”, “kupon kodu” ya da “indirim kodu” olarak adlandırılan özel şifreli indirim kodları, ikinci tür ise “kampanya linki” olarak adlandırılan ve indirim kazanılması için link üzerinden alışveriş sitesine gidilmesi yeterli olan kampanya çeşididir. Genellikle mağazalar bu promosyon yöntemlerini kullanarak kullanıcılarına indirim kazandırmayı ve bu şekilde sadık kullanıcılar kazanmayı amaçlarlar.

Kampanya linkine bağlı indirim nasıl kullanılır?

 
Kampanya linkine bağlı indirim kullanılmak istenildiğinde, alışveriş sepetindeki bulunan “indirim kuponu” kısmına bir kod girilmesine gerek kalmadan link üzerinden siteye gidilerek indirim fiyatlarla alışveriş yapılabilir.

İndirim Kuponu nasıl kullanılır?

İndirim Kutusu Gncteklif.comAlışveriş yapmakta olduğunuz mağazaya göre değişmekle beraber, “indirim kuponu” girilerek indirim kazanılması gereken “indirim kutucuğu” alışveriş sepetinde olabilir ve kullanılması için bazı durumlarda siteye kullanıcı girişi yapılması (çoğu sitede giriş yapılmasına gerek yoktur) gerekebilir ya da alışverişinizi tamamlama noktası olan ödeme sayfasına geldiğinizde “indirim kuponu” kullanabilir ve indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken size indirim kazandıracak bu özel “indirim kutucuğunu” takip etmeniz ve indirimli ürünler almaktan vazgeçmemelisiniz.

 

“İndirim kutucuğu” yok ise ne yapmalıyım?

Alışveriş yapmakta olduğunuz sanal mağazanın SSS (sıkça sorulan sorular) sayfasındaki promosyonlar ile ilgili bölüme bakabilirsiniz. Ayrıca indirimler ile ilgili bir bilgilendirmeyi “müşteri ilişkileri” sayfasında da bulabilirsiniz fakat böyle bir açıklamanın olmadığı ve “indirim kutucuğu” bulamadığınız durumlarda firmayı arayarak ya da firmaya e-posta göndererek bu konuda bilgi vermelerini isteyebilirsiniz.

 

İndirim Kuponunun Geçerli Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Kupon Aktif Gncteklif.com

Alışveriş sitelerinde genellikle hangi ürün için ne kadar ödediğinizi, kargo için ne kadar ödediğinizi ve “indirim kuponu” kullandıktan sonra kazandığınız indirim tutarını gösteren bir sayfa bulunur. Bu sayfada “indirim kuponu” kullandıktan sonra kazandığınız indirimi görmeniz gerekmedir. Alışveriş sayfasında herhangi bir indirim görmediğiniz durumlarda farklı bir indirim kuponu kullanabilirsiniz.

Kampanya Linkinin Çalıştığını Nasıl Anlarım?

Kampanya linki ile indirimli alışveriş yapmaya çalıştığınızda, indirim bir link üzerinden sağlanır ve indirim linkine ulaştığınız sitede (gncteklif.com) belirtilen indirimin link ile gittiğiniz sitede görülmediği durumlarda indirim linkinin çalışmadığını anlayabilirsiniz. Böyle durumlarda farklı bir indirim kampanyası kullanabilirsiniz.

 

İndirim Kuponu Neden Çalışmaz?

Kupon Geçersiz Gncteklif.comAlışverişlerinizde indirim kuponu kullanmaya çalışıyorsunuz fakat indirim kuponu geçersiz olarak görünüyor. Ne yapmalısınız? Böyle durumlar genellikle firmaların “indirim kuponları için son geçerlilik tarihi belirlemesi ya da kampanya döneminde planlamış olduklarından daha fazla kullanım yaşanması gibi sebeplerden dolayı kuponun geçersiz olması nedeniyle meydana gelir. Bir indirim kuponunun her durumda %100 geçerli olması malesef beklenemez. İndirim kuponunun geçersiz olduğu durumlarda yapılması gereken şey farklı kuponlar/kodlar kullanarak alışverişinizi ne olursa olsun indirim ile bitirmenizdir. Böyle durumlarda alışveriş yaptığınız mağazaya ulaşıp bu konuda şikayette bulunmak süresi bitmiş bir kampanya linkini ya da indirim kuponunu geçerli hala getirmez, firmalar indirimin geçerli olacağı tarihi belirleme ve o tarihte kampanyayı sonlandırma hakkına sahiptirler.

İndirim Kuponu Çalışmazsa Ne Yapmalıyım?

İndirim kuponunu paylaşan siteler günlük olarak yenilenir ve çalışmayan ya da sorun çıkaran kampanya linkleri ve indirim kodları/kuponları çıkarılarak yenileri eklenir. İndirim kuponunun çalışmadığı durumlarda daha sonra tekrar gidilerek güncellenen indirimleri kullanmak yapılacak en doğru şeydir.

İndirimli alışveriş yapmaktan vazgeçmeyin!

Leave a Reply